Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Anety Jadowska
Dziewczyna z Dzielnicy cudów to pierwszy tom z Serii Nikity autorstwa polskiej pisarki Anety Jadowskiej. Książka liczy sobie ok. 320 stron, a została wydana przez wydawnictwo SQN (Sine Qua Non). Ilustracje w książce zostały wykonane przez Magdalenę Babińską.
Czytając tą książkę wiedziałam jaka powinna być Nikita. Autorka podołała wyzwaniu z rewelacyjnym efektem. Poznajemy nieugiętą Nikitę i Robina nowe partnera Nikity. Robin ma amnezję, a Nikita problemy z zaufaniem. Książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Polubiłam klimat, kreację i postacie i ich historię.
A teraz fabuła, opis i spojlery...
Akcja rozgrywa się w Warszawie; alternatywnej Warszawie, czyli Warsie i Sawie. Nieprzyjaznych miastach magicznych. Nikita jest Cieniem. Po ukończeniu zlecenia odwiedza Siedzibę Zakonu Cieni i tam poznajemy Robina, który zostaje przydzielony przez zakon na nowego partnera Nikity. Okazuje się że przyjaciółka Nikity - Zelda zostaje porwana. Nikita rusza jej na ratunek. W międzyczasie dziewczyna zaciąga długi żeby uzyskać informacje. Kiedy odbijają Zeldę Nikita postanawia dorwać zleceniodawcę porwania. Trafia do Sawy prosto w pułapkę. Nikita aby pomóc sobie i Robinowi ujawnia swoje drugie ja - berserka. Ratuje swoje życie i życie Robina. Poznaje też imię zleceniodawcy. Nikita odkrywa tę że cały spisek dotyczy Matki Przełożonej Zakonu Cieni i jednocześnie matki Nikity. Nikita po uratowaniu swojej matki odkrywa że za wszystkim stał jej brat bliźniak, o którego istnieniu nie miała pojęcia.
Historia Nikity pokazu jej silny charakter i niezwykłą determinację. Niebezpieczeństwa i pułapki. Nowe poglądy i nowy alternatywny świat. Warto przeczytać.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz